⚖‍♀️‍♂️ "Jesteśmy dziećmi mamy - swoje prawa" - Obrady Sejmu w Optymistycznym Królestwie Dzieci „Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka" - ‍♂️‍♀️⚖ 2️⃣0️⃣.1️⃣1️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ r. Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego Partner

W piątek, 2️⃣0️⃣ listopada w naszym przedszkolu odbyły się Obrady Optymistycznego Sejmu. Dzieci z grup pięciolatków i sześciolatków wcieliły się w role posłów i posłanek. Każdy mógł wypowiedzieć ✖️/➖️ się podczas debaty na temat praw dziecka. Zostały wybrany Marszałek Sejmu, który udzielał głosu posłom i posłanką.
Projekt ustawy został spisany i odczytany wszystkim zgromadzonym, a następnie przegłosowany przez posłów oraz zatwierdzony przez marszałków sejmu. Następnie Marszałek Sejmu oraz Pani Dyrektor Halina Małgorzata Warczyńska złożyli pod dokumentem swój podpis na znak akceptacji treści „Ustawy Optymistycznego Sejmu – Nasze prawa i obowiązki”.
W holu przedszkolnym został zbudowany mur Praw Dziecka, który będzie przypominał przez najblizesze tygodnie o tym że, każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - Prawa Dziecka!.