"Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych"

"Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych" 5️⃣.1️⃣2️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣®️

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Osoby Niepełnosprawnej. Nasze przedszkole jest placówką otwartą zarówno na dzieci zdrowe i niepełnosprawne. W tym dniu wszystkie dzieci uczestniczyły w specjalnych zajęciach, których celem jest rozwijanie poczucia akceptacji i chęci niesienia pomocy niepełnosprawnym kolegom poprzez polisensoryczne doświadczanie inności na sobie. Dzieci w formie zabawy doświadczały jak trudno na co dzień radzić sobie, gdy nie widzimy, nie słyszymy lub kiedy mamy trudności w poruszaniu się. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim czerpały radość i satysfakcję ze wspólnej zabawy. Na koniec dzieci tworzyły plakaty i inne prace plastyczne symbolizujące te niezwykłe obchody.
Och, co to był za dzień… Na pewno na długo zagości w naszej pamięci, a zdobytą wiedzę wdrożymy w nasze codzienne życie promując wszystko to czego się dziś nauczyliśmy. A oto nasze chwile w obiektywie