Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

postacie z bajek

Czerwony Kapturek, Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek – dziś jest ich święto.
W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.

5 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Grupa Koteczki wraz z grupą Wiewióreczki uczesniczyły dziś w niezwykłej przygodzie do której zabłały je ich Panie Milena oraz Karolina, a mianowicie przygotowały dla swoich podopiecznych Teatr Cieni w którym przedstawiły bajkę pt. Czerwony Kapturek. Dzieci z zainteresowaniem oglądały i słychały teatrzyk. Zapamiętały postacie które występowały w bajce. Następnie porozmawialiśmy o ulubionych bajkach, zagraliśmy w grę o postaciach z bajek, a następnie przedstawialiśmy i oglądaliśmy nasze ulubione bajki w postaci książek.