"Bezpieczna droga do przedszkola "- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W tym Dniu w naszej grupie było bardzo wesoło, duzo zabawy, tańców, konkursów , a niespodzianką była wizyta funkcjonariusza Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie  sierż. Krzysztofa Sekuły , który w ramach działań "Bezpieczna droga do przedszkola"  zapoznał dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz omówił podstawowe zasady poruszania się po drodze. Następnie zaprosił dzieci do zajęć praktycznych. Dzieci w obecności opiekunów i funkcjonariusza policji pokonały najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w naszym mieście.