W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także przedstawialy piękne układy taneczne oraz śpiewały piosenki o Polsce. Całe przedszkole dumnie odśpiewało hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” o 11:11.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Dzień wcześniej wspólnie z grupą Wiewióreczki oglądaliśmy krótki film o Polskich Symbolach Narodwych przygotowany przez Instytut Pamięci Narodwowej, już wiemy co to jest Godło, Flaga oraz Hymn Polski. Uczyliśmy się słów Hymnu Narodowego oraz śpiewaliśmy piosenkę  "Jesteśmy Polką i Polakiem".

"...Jesteśmy Polką i Polakiem

dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił,

chcemy byś kochał ją i Ty...."

Następnie wybraliśmy się na spacer z flagami białoczerwonymi na Skwer Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby uczcić ten ważny dla Polaków dzień.